۰
plusresetminus
تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۹
کد مطلب : ۴۲۸۹۶
معاون سیاسی وزیر کشور:

رسیدگی به مشکل آب اولویت مهم وزارت کشور است

معاون سیاسی وزیر کشور گفت: اولویت مهم وزارت کشور موضوع آب است که ورود به مسئله آب در بین دو استان اصفهان و چهارمحال و بختیاری بر انسجام بین مردم دو استان تاثیرگذار است.
رسیدگی به مشکل آب اولویت مهم وزارت کشور است
به گزارش جهانبین‌نیوز؛ جمال عرف معاون سیاسی وزیر کشور امروز در نشست با اقشار مختلف چهارمحال و بختیاری، اظهار کرد: آزادی، آرامش، امنیت و پیشرفت کلیدواژه‌های مطرح شده برای دولت دوازدهم هستند.

وی با بیان اینکه به مفاهیم آزادی و استقلال در بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری اشاره شده است، توضیح داد: پیش‌تر در حدود 250 گروه و حزب در کشور ثبت شده بود اما پس از اجرای قانون جدیدی در این خصوص تنها 110 حزب توانستند خود را با آن تطبیق دهند.

عرف با بیان اینکه بایستی زمینه برای فعالیت احزاب ایجاد شود و با وجود اینکه درخصوص گفت‌وگو و تعامل کم‌کاری شده و آستانه تحمل گوش کردن در بین مردم کم است، تصریح کرد: این موضوع منجر شده برخی سوءتفاهم‌ها در سطح جامعه و حتی کلان‌تر ایجاد شود.

معاون سیاسی وزیر کشور با اشاره به اولویت‌های معاونت سیاسی وزارت کشور در سال جدید، گفت: پیش‌بینی شده است در ابتدا انسجام ملی، اجتماعی، مذهبی و... در داخل و خارج حفظ شود.

وی ادامه داد: اولویت دیگر وزارت کشور موضوع آب است که ورود به مسئله آب در بین دو استان اصفهان و چهارمحال و بختیاری بر انسجام بین مردم دو استان تاثیرگذار است.

عرف با بیان اینکه همه بایستی نسبت به اسناد بالادستی که شورای عالی آب تدوین کرده است دقت داشته باشیم، اولویت دیگر معاونت سیاسی وزارت کشور را انتخابات عنوان کرد.

معاون سیاسی وزیر کشور تشریح کرد: 36 انتخابات، بجز انتخابات دومرحله‌ای با گذشت 40 سال از عمر انقلاب اسلامی در کشور برگزار شده که سطح مشارکت مردم در آن‌ها 63 درصد بوده است.

وی افزود: حضور مردم در انتخابات مجلس 60.5 درصد است که سهم مشارکت استان‌های زاگرس‌نشین بالاتر از میانگین کشور بوده است.

عرف با اشاره به اینکه در انتخابات مشارکت، سلامت و امنیت اهمیت بالایی دارد، خاطرنشان کرد: میزان مشارکت در انتخابات پیش‌ِ روی کشور در سطح جهانی رصد می‌شود.

معاون سیاسی وزیر کشور تصریح کرد: مقامات آمریکایی از تریبون‌های مختلف اعلام کردند تحریم‌ها را تشدید می‌کنیم.

وی اضافه کرد: قرار است دیگر چه چیزی تشدید شود وقتی حتی وزیر امور خارجه ایران را نیز تحریم شده است.

عرف در انتها اشاره کرد: از مردم چهارمحال و بختیاری در انتخابات انتظار می‌رود که مشارکت پرشورتر و بامعنی‌تری داشته باشند.

انتهای پیام/۱۰۲۹/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

خبرهای مارا در پیام رسان های زیر دنبال کنید

تاريخ:

پنجشنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۸

ساعت:

۲۱:۵۳:۱۴

19 Sep 2019