۰
plusresetminus
تاریخ انتشارجمعه ۱۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۳
کد مطلب : ۴۲۷۹۹
امام‌جمعه فارسان

امربه‌معروف و نهی از منکر یعنی «هیئات من الذله»

امام‌جمعه فارسان گفت: هرکس که می‌گوید امربه‌معروف و نهی از منکر به چه معناست؛ با مراجعه به سیره اباعبدالله (ع) و حماسه حسینی می‌تواند این حقیقت را دریابد؛ امربه‌معروف و نهی از منکر یعنی «هیئات من الذله»؛
امربه‌معروف و نهی از منکر یعنی «هیئات من الذله»
به گزارش جهانبین نیوز، حجت‌الاسلام محسن ملک پور در خطبه‌های نماز جمعه این شهر گفت: قیام حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) در مقابل حکومت جبار اموی، درس مقاومت و ایستادگی را به بشریت آموخت و راه نجات از ستم زورگویان و زیاد خواهی سلطه جویان را برای همه اعصار نشان داد.

وی افزود: انقلاب اسلامی که ملهم از قیام عاشورا صورت گرفته و با شکست استبداد داخلی، نبرد با استکبار جهانی را سرلوحه حرکت خویش قرار داده است، بدون تردید حیات ۴۰ ساله انقلاب خود را مرهون اهل‌بیت (ع)، سیدالشهدا، محرم، عاشورا، کربلا، عزاداری‌ها، مساجد، منابر، هیات و دسته‌های مذهبی می‌باشد و امتداد این راه بدون تمسک به همین اسطوره‌ها غیرممکن است.

وی بیان داشت: مبارزه با یزید و برقراری حکومت الهی و دعوت مردم به دین خدا، برچیدن حکومت بنی امیه، یعنی امربه‌معروف و نهی از منکر و قیام امام حسین (ع) به ما می‌آموزد که امروز اگر با اسرائیل و آمریکا و ظلم و استکبار جهانی مبارزه کنید یعنی در مسیر امربه‌معروف و نهی از منکر قرار دارید، نه اینکه بنشینید مذاکره کنید و به دشمن چراغ سبز نشان دهید و به آن‌ها روی خوش‌نشان دهید و تحویلشان بگیرید این رویه یعنی افتادن به دام شیاطین؛ یعنی مقابل سیدالشهدا قرار گرفتن یعنی یزید و یزیدیان را در طول تاریخ تقویت کردن پیام عاشورا و آموزه برای مقاومت کنونی ملت مسلمان و عاشورایی ایران این است.

وی اظهار داشت: از دشمن ولو با عِدّه و عُدّه زیاد، نباید هراس داشت. رعب و ترس از خصائل منافقین و افراد سست ایمان است چنانچه شجاعت و شهامت جزء مختصات مؤمنین و شهادت‌طلبان است.

امام‌جمعه فارسان گفت: تحریم اقتصادی و استفاده از هر ابزاری برای وادار کردن جبهه مقاومت به تسلیم جزء خصائل جبهه باطل است. دشمنان اسلام برای رسیدن به اهداف خود از هیچ خیانت و جنایتی فروگذار نکرده و به هیچ اصل انسانی و الهی پای بند نخواهند بود.

وی عنوان داشت: مذاکره حضرت اباعبدالله برای لغو تحریم‌ها و از روی نیاز نبود. کاری که مولی انجام داد برای اتمام‌حجت و دعوت به‌حق و نجات حتی یک انسان فریب‌خورده در جبهه باطل تا آخرین لحظه‌ها بود. هرکس که می‌گوید امربه‌معروف و نهی از منکر به چه معناست؛ با مراجعه به سیره اباعبدالله (ع) و حماسه حسینی می‌تواند این حقیقت را دریابد؛ امربه‌معروف و نهی از منکر یعنی هیئات من الذله؛

وی افزود: بیعت نکردن با هر یزیدی در هر زمانه‌ای؛ با همین دلیل ایشان در اولین برخورد خود با فرماندار مدینه پس از معرفی خود و یزید فرمودند هرکس که با من سنخیتی دارد هرگز با مثل یزید بیعت نمی‌کند.

وی بیان داشت: حضرت نفرمودند من با یزید بیعت نمی‌کنم، بلکه فرمودند مثل من با مثل یزید بیعت نمی‌کند و این نسخه حضرت تا قیام قیامت برای هرکسی که سنخیتی با ایشان دارد قابل‌استفاده است و همه‌کسانی که از نسخه حضرت می‌خواهند پیروی کنند باید هر جا ظلم، فساد و نابرابری می‌بینند، در مقابل آن ایستادگی کنند.

وی اظهار داشت: کسانی که می‌خواهند پیرو امام حسین (ع) باشند نباید در مقابل غارت بیت‌المال، خلاف‌ها، ظلم‌ها و فاصله بین بندگان و محرومان و زیاده خواهان سکوت کنند. نباید اجازه داد برخی در میان پول و ثروتی که با ظلم و ستم جمع کرده‌اند غوطه‌ور باشند و برخی از محرومان و مظلومان در فقر و سختی زندگی خود را سپری کنند.

انتهای پیام/590پ
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تاريخ:

دوشنبه ۹ دی ۱۳۹۸

ساعت:

۱۴:۵۲:۲۶

30 Dec 2019