۰
plusresetminus
تاریخ انتشاردوشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۹
کد مطلب : ۴۲۵۸۳
رئیس جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری خبر داد

برگزاری 200 دوره آموزش تخصصی و کوتاه‌مدت در چهارمحال و بختیاری

رئیس جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه در سطح کشور 7 هزار عنوان برنامه در راستای آموزش های کوتاه مدت تدوین شده است گفت: در این استان 200 دوره آموزش تخصصی و کوتاه مدت فعال است.
برگزاری 200 دوره آموزش تخصصی و کوتاه‌مدت در چهارمحال و بختیاری
به گزارش جهانبین نیوز؛ سیروس رضایی رئیس جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: جهاد دانشگاهی در راستای آموزش های کوتاه مدت یک حرکت راهبردی و موثر در کشور است که استان ما نیز در این زمینه فعالیت های خوبی دارد.

وی با اشاره به اینکه در سطح کشور هفت هزار عنوان برنامه در راستای آموزش های کوتاه مدت تدوین شده است بیان داشت: در این استان ۲۰۰ دوره آموزش تخصصی و کوتاه مدت فعال است.

رضایی ادامه داد: سال گذشته نسبت به سال قبل رشد ۲۰۰ درصدی آموزش های کوتاه مدت را داشته ایم .

وی عنوان کرد: در حوزه آموزش رتبه دو کشوری در بین جهاد دانشگاهی را کسب کرده ایم.

رئیس جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری با تاکید بر اینکه مردم این استان آموزش پذیر هستند بیان داشت: استقبال خوبی از دوره‌های آموزشی شده است.

وی عنوان داشت: در سال گذشته ۶ آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی در سطح استان توسط جهاد دانشگاهی برگزار شده است.

رضایی یادآور شد: بیش از ۳۸ تفاهم نامه و قرارداد با دستگاه های اجرایی در آموزش های کوتاه مدت انجام داده ایم.


رئیس جهاد دانشگاهی اظهار کرد: در راستای آموزش های بلندمدت در دو مقطع کاردانی و کارشناسی شرکت کنند و ۲۸۰۰ دانشجو در رشته های مختلف فارغ‌التحصیل شوند.


وی تصریح کرد: ۵۶ طرح پژوهشی در استان با همکاری دستگاه ها انجام گرفته است.

رئیس جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری از اجرای دو طرح اشتغال زایی در جهاددانشگاهی خبر داد و گفت: این دو طرح در دستور کار قرارگرفته و ظرف چندماه آینده به بهره برداری می رسد.

رضایی طرح الگوی نوبت مشاغل خانگی را یکی از این طرح ها باهمراهی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد و گفت: این طرح با حضور ۲ هزار نفر از بانوان استان ایجاد و در فازهای شناسایی مزیت شغلی، ایجاد اشتغال و توانمندسازی و ورود به عرصه کار در حال آموزش است.

وی به حذف پرداخت وام در این طرح اشاره و بیان داشت: دراین طرح سعی کردیم پشتیبان هایی را برای کارآموزان معرفی و پرداخت وام را حذف کنیم و به تقویت این پشتیبان ها بپردازیم.

رئیس جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری اطرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار را هم از دیگر طرح های این سازمان عنوان و خاطرنشان کرد: این طرح با امور بانوان دولت صورت گرفته و تلاش کردیم با برگزاری دوره زمینه اشتغال آنها را فراهم کنیم.

رضای طرح ملی "ایران مرد پر گوهر" را یکی از دوره های فرهنگی خواند و ادامه داد: این طرح درقالب اردوها و بازدید اماکن تاریخی ملی صنعتی صورت گرفته و هدف از اجرای آن تقویت روحیه خودباوری دانشجویان بوده است.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تاريخ:

دوشنبه ۹ دی ۱۳۹۸

ساعت:

۰۰:۵۴:۲۶

30 Dec 2019