۰
plusresetminus
تاریخ انتشاردوشنبه ۲۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۳
کد مطلب : ۴۲۴۵۱
جهانبین نیوز گزارش می دهد/

پرواز در ملکوت/به اهتراز درآمدن پرچم آستان قدس رضوی بر فراز بام ایران/بوسه بر بیرق عشق

کاروان زیر سایه خورشید با اجرای مراسم ویژه، با حس و حال معنوی و با بوسه بر پرچم بارگاه منور رضوی به صورت نمادین به زیارت حضرت می‌شتابند.
پرواز در ملکوت/به اهتراز درآمدن پرچم آستان قدس رضوی بر فراز بام ایران/بوسه بر بیرق عشق
 به گزارش جهانبین نیوز؛ پاسداشت سالروز ولادت حضرت امام رضا(ع) به عنوان ولی نعمت ما ایرانی ها در نزد مردم متدین ما پر رنگ تر بوده است. به ویژه که بعد از پیروزی انقلاب این عشق و ارادت زمینه بروز بیشتری پیدا کرد.

امام است و رئوف، مهربانی اش را فلک به گوش آزادگان جهان رسانیده، حال چه مسلمان باشند چه مسیحی، چه شیعه باشند و چه از برادران و خواهران اهل سنت، مهم این است که آزاده اند و شیفته پیام آزادگی.

در «زیر سایه خورشید» خدام در قالب گروه های معینی به شهرهای مختلف چهارمحال و بختیاری  اعزام شده و برنامه های مختلفی را اجرا می کنند.

نقطه آغاز این حرکت فرمایش رهبر انقلاب مبنی بر بردن معارف امام رضا(ع) بین عامه مردم و بهره مندی از برکات معنوی ایشان بود.

حرکت کاروان ها نه تنها تبلیغی بلکه معرفتی است و بسیاری از مسلمانان و حتی غیر مسلمانان ارادتمند حضرت رضا علیه السلام که نمی‌توانند در صحن و سرای حضرت حاضر شوند، با حضور خدام رضوی و اجرای مراسم ویژه، با حس و حال معنوی و با بوسه بر پرچم بارگاه منور رضوی به صورت نمادین به زیارت حضرت می‌شتابند.

کاروان زیر سایه خورشید  پیام رضوی را به گوش مردم میرساند

خادم امام رضا (ع) در بین خبرنگاران چهارمحال و بختیاری گفت : کاروان زیر سایه خورشید ۱۲ سال است  که با رفتن به تمام استان ها پیام رضوی را به گوش همگان می رساند.

وی با اشاره به اینکه در این سفرها ما با تمام زبان ها و گروه های مختلف آشنا شده ایم  تصریح کرد:  هر جا و هر مکانی قدم گذاشتیم فهمیدم که افراد عاشق امام رضا(ع) هستند .

این خادم ادامه داد: من بارها گفته ام که امام رضا (ع) را می توان در شهرستان ها و روستا ها پیدا کرد و آنجا میشود او را شناخت.

وی با اشاره به اینکه ماهی قدر آب دریا را نمی داند وقتی بیرون می آید قدر میشناسد بیان داشت: ما مشهدی ها در دریایی هستیم که قدر نمی دانیم وقتی وارد استان دیگری میشویم میفهمم که چه گوهر بزرگی را در استان خودمان داریم.

وی اذعان داشت: وقتی در شهرستانی قدم میزنم و میبینم که مردم با چه عشق و علاقه ای بوسه بر پرچم امام رضا(ع) میزنند می فهمم که عشق و علاقه را در چشمان این افراد باید دید.

این خادم به سفر خود در استان چهارمحال و بختیاری نیز اشاره کرد و گفت: در این مدت یک هفته ای که در استان چهارمحال و بختیاری بوده ام فهمیدم مردم دارند که عاشق امام رضا (ع) هستند  و دعا میکنم هرچه زودتر به مشهد مقدس سفر کنند و از نزدیک زائر آقا امام رضا (ع) باشند.

عشق و علاقه را از چهره ان بیماری دیدم که از امام رضا(ع) انتظار شفا داشت

یکی دیگر از خادمین حضرت رضا(ع) در جمع خبرنگاران گفت: اگر بخواهم به دستاوردهای سفر اشاره کنم عشق و علاقه مردم را در چهره آن بیمار  بیمارستانی دیدم که از امام رضا (ع) شفا می خواست و یا عشق را در  دختر پنج ساله ای دیدم که  بر روی زمین نشست و بعد پرچم امام رضا(ع) را بوسه زد.

وی گفت: عشق و علاقه را در چهره مریضی دیدم که در خانه افتاده بود و توانایی کاری نداشت و از امام رضا التماس دعا داشت ، علاقه را در چهره زندانی دیدم که به پرچم متوسل شده بود.

این خادم ادامه داد: بعضی ها هم توبه از گناهان و پشیمانی را در چهره  و ظاهر آن ها دیدم .

وی گفت: حتی بچه ها نیز به عشق امام رضا(ع) در مراسمات چند وقت اخیر آمدند .
 
نوکری امام رضا (ع) را در حد طاقت و توانم انجام میدهم

یکی دیگر از خادم ها میگوید :12  سال است که توفیق خادمی امام رضا را دارم  اما تنها چیزی که در استان دیدم  این است که تا زمانی که در مشهد و در کنار جوار امام رضا(ع) هستیم قدر این نعمت بزرگ را نمیدانیم و وقتی وارد استان دیگری میشویم و مردم آن جا را میبینیم که با چه التماسی دوست دارند به پابوس حضرت رضا(ع) بیایند آن موقع است که قدر میدانیم.

وی گفت : عشقی که در مردم دیدم یک احساس و  بار سنگین  را در من ایجاد کرد که از این پس نسبت به زوار امام رضا(ع) نوکری را تا حد طاقت و توان خودم انجام دهم.
 
هدف راه انداختن کاروان زیر سایه خورشید تقویت وحدت، عشق و علاقه مردم نسبت به امام رضا(ع) است

حامدی مدیر کاروان زیر سایه خورشید گفت: مردم مهمان نواز استان چهارمحال و بختیاری  عشق و علاقه به امام رضا(ع) به خوبی  نشان دادند.

وی ادامه داد: طی یک هفته ای که به استان بودیم  بیشتر شهرستان ها و روستا ها را رفته و پرچم را بردیم تا مردم بتوانند خود را به پرچم امام رضا(ع) متبرک کنند.

حامدی بیان داشت: فارسان، سامان، بن، کوهرنگ  و شهرکرد  و روستاهای اطراف آن ها از جمله جاهایی بود که در این مدت توانستیم سفر کنیم.

وی  افزود:  دیدار با خانواده شهدا ، سرکشی از زندان ها، سرکشی از بیمارستان ها و .. نیز در این مدت در دستور کار ما قرار گرفت.
 
آزادی 35 زندانی برنامه شاخص کاروان زیر سایه خورشید در چهارمحال و بختیاری بود
 
مبلغ و روحانی کاروان زیر سایه خورشید گفت: طی سفری که به استان چهارمحال و بختیاری داشتیم 35 زندانی را توانستیم آزاد کنیم ، مرخصی برای زندانی هایی که اسم رضا داشتند ، شرکت در جشنهای دهه کرامت، پرچم گردانی و متبرک شدن مردم به پرچم امام رضا(ع) از برنامه هایی بوده که در مدت یک هفته در استان چهارمحال و بختیاری انجام داده ایم.

وی در پایان از خبرنگاران خواست که مطالبه به حق از مسئولین داشته باشند چراکه چهارمحال و بختیاری تنها استانی است که آب دارد اما آبادانی ندارد.

انتهای پیام/1020ج
 
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تاريخ:

سه شنبه ۲۵ تير ۱۳۹۸

ساعت:

۰۷:۴۵:۴۷

16 Jul 2019