'; ?>'; ?> جوانان به عنوان مخاطب اصلی بیانیه گام دوم انقلاب پیشروان انقلاب هستند. | جهان بین
۰
plusresetminus
تاریخ انتشاريکشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۴
کد مطلب : ۴۲۴۴۴
رئیس فرهنگستان علوم اسلامی:

جوانان به عنوان مخاطب اصلی بیانیه گام دوم انقلاب پیشروان انقلاب هستند.

حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدمهدی میرباقری، گفت : بیانیه گام دوم انقلاب مبنای نظریه‌پردازی برای جبهه انقلاب اسلامی است، جبهه انقلاب نیازمند تفکر مشترک است که بیانیه گام دوم همان تفکر مشترک‌ است.
جوانان به عنوان مخاطب اصلی بیانیه گام دوم انقلاب پیشروان انقلاب هستند.
به گزارش جهانبین نیوز، حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدمهدی میرباقری، رئیس فرهنگستان علوم اسلامی، در مراسم تبیین بیانیه گام دوم انقلاب در فرهنگسرای بزرگ شهرکرد اظهار کرد: بیانیه گام دوم انقلاب مبنای نظریه‌پردازی برای جبهه انقلاب اسلامی است، جبهه انقلاب نیازمند تفکر مشترک است که بیانیه گام دوم همان تفکر مشترک‌ است.

وی افزود: بیانیه گام دوم انقلاب تفکری مشترک با نگاه راهبردی است.

این مقام مسئول در ادامه بیان داشت:  تداوم انقلاب اسلامی نیازمند جوشش جوانان و  کسانی است که بار آینده انقلاب روی دوش آن‌ها است.

حجت الاسلام میرباقری با اشاره به اینکه این بیانیه، مبنای تفکری است برای جواانان تا گام دوم انقلاب را بردارند، تشریح کرد: جوانان به عنوان مخاطب اصلی بیانیه گام دوم انقلاب با دانش، آگاهی و مهارت خود موتور پیشروان انقلاب هستند.

وی خاطرنشان کرد: روح مرکزی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی تمدن‌سازی برای ظهور امام‌زمان(عج) است و  ماموریت ما تئوریزه کردن این بیانیه به منظور تکامل اجتماعی است، لذا می بایست  موارد پنهان آن  مشخص شده و به عنوان یک پشتوانه فکری از آن استفاده کرد.

حجت‌الاسلام میرباقری گفت: تمدن اسلامی تنها راه مقابله با تمدن مالی دنیاست.

وی در ادامه تصربح کرد: ما هم اکنون در زمان دولت اسلامی به سر می بریم و گام های بعدی اسلام منوت به نشان دادن خود در ساختار کشور و حکومت است.

وی یادآور شد: انقلاب اسلامی با انقلاب‌های بزرگ جهان قابل قیاس نبوده و نیست، و لازم است که  برای ارزیابی آن دستاوردهای آن مشخص و در معرض دید همگان قرار گیرد، چراکه مبنای حرکت، کار قرارگاهی، هم‌فکری، رصد و بررسی است.

حجت الاسلام و المسلمین میرباقری گفت : لازم است با شناخت کامل گذشته و آسیب‌ها نظریه‌پردازی، گفتمان‌سازی، راهبرد و برنامه‌نویسی انجام شود.

حجت الاسلام و المسلمین سید محمد مهدی میرباقری استقلال، اخلاق، آزادی، عزت‌ملی، معنویت، عدالت، علم، پژوهش و سبک زندگی را از موارد قابل تئوریزه دانست.

انتهای پیام/1028ج
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تاريخ:

يکشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۸

ساعت:

۱۹:۵۵:۳۶

14 Jul 2019