۰
plusresetminus
تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۴
کد مطلب : ۴۲۲۹۵
یادداشت:

29خرداد 88 و خطبه های تاریخ امام خامنه ای (مدظله العالی)

به مناسبت دهمین سال خنثی شدن نقشه های فتنه گران و دشمنان انقلاب اسلامی.
29خرداد 88 و خطبه های تاریخ امام خامنه ای (مدظله العالی)
به گزارش جهانبین نیوز؛ یکی از توطئه های دشمنان انقلاب اسلامی حوادث مربوط به انتخابات سال 1388 بود. ظاهر این رویداد در اعتراض به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری با ادعای پوچ تقلب در آراء بود و در حالی که هیچ گونه سند و مدرک قابل قبولی وجود نداشت با استفاده از روش‌های غیرقانونی و تحریک عده ای از افراد و با هدف براندازی نظام و مقابله با جمهوری اسلامی اغتشاشاتی توسط معارضین و منافقین داخلی و خارجی طراحی و عملیاتی شد.

به عبارتی حوادث فتنه ۸۸ با بهانه اولیه تقلب در انتخابات دوره دهم ریاست جمهوری شکل گرفت و موجب شکل گیری اعتراض‌های خیابانی شد، اما از همان روزهای اولیه مشخص بود که این حرکت یک حرکت ضد اسلامی و ضدانقلابی است که تنها اصل نظام را هدف قرار داده بود. بر همین اساس با طرح تقلب در انتخابات و با این تصور که این راه بهتر و آسان تری است تا بخش عظیمی از جمعیت را بر علیه نظام تحریک کرد، اما تمام این محاسبات و تصورات با آگاهی و تدبیر مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای با شکست و رسوایی بزرگی همراه شد.

در خطبه های نمازه جمعه 29 خرداد سال 88 مقام معظم رهبری با تدبیر و خردمندی نقشه دشمنان انقلاب را خنثی کردند در واقع این خطبه ها که یکی از اثرگذارترین بیانات رهبر انقلاب اسلامی بود به نحوی که شامل هشدار به رجال سیاسی معترض، خنثی شدن نقشه شوم دشمنان برای براندازی در داخل نظام و همچنین ایستادگی دربرابر خواسته های غیرقانونی عده ای معدود از جمله اظهاراتی بوده که دیگر به فتنه گران اجازه اردوکشی خیابانی نداد.  

چند مورد از معروف ترین بیانات مقام معظم رهبری در خطبه های نماز جمعه 29 خرداد 88: امروز اگر چارچوب های قانونی شکسته شد، در آینده هیچ انتخاباتی مصونیت نخواهد داشت/ تن دادن به مطالبات غیر قانونی شروع دیکتاتوری است/ بنده زیر بار بدعت های غیرقانونی نخواهم رفت. این بیان رهبری سیلی محکمی بر پیکره فتنه و فتنه گران داخلی و خارجی بود به نحوی که پس از ده سال همه نقشه های شوم آنان بر ملت ایران مشخص شد.

مقام معظم رهبری در باب اهداف فتنه گران

دشمنان ملت ایران میدانند که وقتی اعتماد وجود نداشت، مشارکت ضعیف خواهد شد؛ وقتی مشارکت و حضور در صحنه ضعیف شد، مشروعیت نظام دچار تزلزل خواهد شد؛ آنها این را میخواهند؛ هدف دشمن این است. میخواهند اعتماد را بگیرند تا مشارکت را بگیرند، تا مشروعیت را از جمهوری اسلامی بگیرند. این، ضررش بمراتب از آتش زدن بانک و سوزاندن اتوبوس بیشتر است. این، آن چیزی است که با هیچ خسارت دیگری قابل مقایسه نیست. مردم بیایند در یک چنین حرکت عظیمی اینجور مشتاقانه حضور پیدا کنند، بعد به مردم گفته بشود که شما اشتباه کردید به نظام اعتماد کردید؛ نظام قابل اعتماد نبود. دشمن این را میخواهد.

بنابراین در شرایطی که عده ای از معارضین با انجام طرح ها و برنامه ریزی های همراه با پشتوانه مالی و اطلاعاتی و سوء استفاده از فضای رقابتی انتخابات و با تحریک عده ای در صدد ضربه زدن به نظام بودند اما با وجود رهبر معظم انقلاب اسلامی این محاسبات تنها به مسیری ختم شد که کاملاً بن بست بوده و تنها حاصلش برای منافقین و معارضین شکست و رسوایی بود.  

بازخوانی بیانات مقام معظم رهبری درسی از جنس مدیریت و خردمندی است این درس آموزنده ای برای همه ما است که تنها با مرور و بازخوانی مجدد عبرت بگیریم شاید عوامل داخلی فتنه ۸۸ با هوشمندی رهبر معظم انقلاب اسلامی و آگاهی مردم خنثی شده و این دسته در رسیدن به اهداف شوم خود ناکام ماندند، اما نباید تصور کرد حامیان خارجی آن‌ها از طمع‌ورزی خود نسبت به ایران اسلامی دست برداشته و از برنامه های خود در این رابطه قطع امید کرده‌اند. امروزه رفتار استکبار جهانی با موضع گیری در برابر جمهوری اسلامی و وضع تحریم های همه جانبه همه و همه در همان مسیر ضربه زدن به انقلاب قرار دارندو فتنه 88 تنها یک برنامه از هزاران برنامه آن ها است که تنها با بصیرت و همراهی عموم مردم به‌ ویژه جوانان با حرکت کلی انقلاب اسلامی و رهبری مقتدر آن، حضرت امام خامنه‌ای حفظه الله است که نقشه شوم معارضین و منافقین انقلاب را خنی و رسوا خواهد کرد.  

نویسنده: عین علی بابامیر ساطحی

انتهای پیام/1024ج
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تاريخ:

جمعه ۶ دی ۱۳۹۸

ساعت:

۰۱:۲۰:۰۲

27 Dec 2019