۰
plusresetminus
تاریخ انتشارپنجشنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۲
کد مطلب : ۴۲۰۱۶
مدیر کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری :

به کارگیری 289 نفر نیرو در آموزش و پرورش/ زمینه سازی تحقق شعار سال از مدارس چهارمحال و بختیاری

مدیر کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری گفت: در سال جاری با کمبود شدید نیرو در آموزش و پرورش مواجه هستیم اما تنها می توانیم 289 نفر را به کارگیری کنیم.
به کارگیری 289 نفر نیرو در آموزش و پرورش/ زمینه سازی تحقق شعار سال از مدارس چهارمحال و بختیاری
به گزارش جهانبین نیوز ؛ فرحناز قائد امینی مدیر کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه آموزش خیلی در یک جامعه و نظام موثر است  اظهار کرد: در هر جامعه ای توسعه و پیشرفت آن بر می گردد به نوع آموزشی که از ابتدا به فرزندانمان فرا داده ایم و هر توسعه و پیشرفتی بر می گردد به آموزش و پرورش  هر جامعه .
 
وی با اشاره به اینکه لازم است در هرجایی به نظام تعلیم و تربیت بها داد شود تصریح کرد: هرکجا به  نظام تعلیم و تربیت بها بهش داده شود آن نظام  همیشه پا برجا خواهد ماند .
 
قائد امینی با اشاره به اینکه معلمین ما با وجود همه سختی ها و کاستی هایی که دارند باز هم کار خود را به بهترین نحو انجام می دهد عنوان کرد : امید است که همه کاستی های این معلمین برطرف شود.
 
وی با اذعان بر اینکه اصحاب رسانه نیز کار بسیار خطیر ، حساس و ارزشمندی را انجام می دهد بیان داشت : وظیفه اصحاب رسانه  روشن فکری و اطلاع رسانی صحیح است و هرچه در کارشان صداقت باشد جامعه نیز  به سمت توسعه پیش خواهد رفت .
 
قائد امینی خاطر نشان کرد : امروز دشمن فرهنگ ما را نشانه گرفته است و وظیفه ما بر این است که نگذاریم فرهنگ دشمن بر فرهنگ ما غلبه شود.
 
وی افزود : هرچقدر وضعیت کشور ما مطلوب باشد ما راحت تر می توانیم در آن زندگی کنیم.
 
مدیر کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری با اشاره به شعار سال گفت : ما به دنبال این هستیم که همه مهارت های لازم فنی و حرفه ای را به آن ها فرا دهیم و  وقتی دانش آموز ما فارق التحصیل می شود بتواند یک کار آفرین باشد و در جامعه برای خود شغلی را ایجاد کند .

وی ادامه داد : ما فرهنگ رونق تولید را در بین دانش آموزان نهادینه میکنیم تا آن ها نیز این فرهنگ را بتوانند در بین خانواده های خود انتقال و رواج دهند.
 
ما باید در عمل کار را انجام دهیم و فقط در حد شعار نباشد
 
مدیر کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری گفت :  اگر همه ما کاری را که بر ما محول می شود به خوبی انجام دهیم و در حد شعار آن را باقی نگذاریم قطعا جامعه ای توسعه یافته خواهیم داشت.
 
وی با اشاره به اینکه در ایام عید و با توجه به وقوع سیل ما ۱۱۲ مدرسه را آماده برای میزبانی از میهمانان نوروزی کرده بودیم اظهار کرد : ما موقع  ، وقوع سیل همه جا آمادگی خود را اعلام کردیم و تمامی مدارس و ورزشگاه های ما از کسانی که از سیل آسیب دیده بودند میزبانی کردند.
 
قائد امینی با اشاره به اینکه در سیل اخیر بیشتر مدارس ما  را از ناحیه سقف و حصار دچار مشکل کرده بود  بیان داشت : ۲۱۸ مدرسه در سیل اخیر در این استان دچار آسیب  شده بودند  که نوسازی مدارس باید هرچه سریعتر برای این مدارس آسیب دیده اقدام کنند.
 
وی همچنین به کمبود نیرو در آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت : تعداد بازنشستگان ما در سال جاری بسیار زیاد است و همین امر کمبود نیرو را بشدت تشدید کرده است.
 
قائد امینی تصریح کرد :  ۱۳۸۷  نفر بازنشسته آموزش و پرورش هستند  و این در حالی است که دو هزار دانش آموز به دانش آموزان ما اضافه می شود و در کل ما ۲۸۹ نیرو را می توانیم به کار گیری کنیم.
 
وی با تاکید بر اینه آموزش و پرورش قطعا باید به تربیت سیاسی دانش آموزان هم توجه داشت خاطر نشان کرد : آموزش پرورش یک نهاد مقدس است که ما حق نداریم  در آن دچار سیاست زدگی شویم و باید تربیت را  یک تربیت عاری از سمت و سو  سیاست پیش ببریم.
 
در اموزش و پرورش به شایسته پروری دقت کنیم ولا غیر
 
وی با اشاره به اینکه مهم ترین جایگاه برای تربیت معلم همان تربیت معلم است بیان داشت : یک روزی مازاد نیرو داشتیم مراکز  تربیت معلم خیلی فعال نبودند اما امروز نیاز جامعه به معلم زیاد است و به خاطر همین دانشگاه فرهنگیان روی این مسئله خوب کار می کنند .
 
وی خاطر نشان کرد : در مدارس غیر دولتی نقاط و نکات منفی و مثبت وجود دارد همه فعالیت های ان ها از طریق شورای نظارت بررسی می شود حتی بیشتر از مراکز دولتی  مورد توجه قرار می گیرد.
 
انتهای پیام /۱۰۲۰ ج
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

خبرهای مارا در پیام رسان های زیر دنبال کنید

تاريخ:

شنبه ۱ تير ۱۳۹۸

ساعت:

۲۰:۰۷:۵۵

22 Jun 2019