۰
plusresetminus
تاریخ انتشاردوشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۹
کد مطلب : ۴۱۸۳۹
رئیس کمیته صیانت از آب چهارمحال و بختیاری:

دم خروس نمایان شد/خالی ماندن سد زاینده رودسیاست است/ گلاب راه بیفتد مردم چهارمحال و بختیاری ساکت نمی مانند

رئیس کمیته صیانت از آب چهارمحال و بختیاری گفت: خالی ماندن سد زاینده رود سیاست است چراکه بعضی ها می خواهند سد زاینده رود همیشه خالی بماند به خاطر اینکه وسط تابستان بگویند اصفهان آب شرب ندارد و تمام پروژه های به حق استان چهارمحال و بختیاری را با گستاخی تعطیل کنند.
دم خروس نمایان شد/خالی ماندن سد زاینده رودسیاست است/ گلاب راه بیفتد مردم چهارمحال و بختیاری ساکت نمی مانند
به گزارش جهانبین نیوز؛ حجت‌الاسلام امامقلی جعفری رئیس کمیته صیانت از آب چهارمحال و بختیاری پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: روشن‌گری در زمینه خطراتی که آب استان را تهدید می‌کند بهترین راه حل است و در این مسیر رسالت خبرنگاران سنگین‌تر است.
 
وی با اشاره به 28 فروردین‌ماه سالروز مخالفت مردم چهارمحال و بختیاری با طرح‌های غیرقانونی انتقال آب بین‌حوضه‌ای افزود: این روز برای مردم این استان اهمیت ویژه‌ای دارد چون مخالفت به حق خود را با پروژه‌های غیرقانونی اعلام کردند.

نباید اجازه دهیم سرمایه های استان به تاراج برود
 
جعفری با تاکید بر اینکه نباید اجازه بدهیم سرمایه‌های استان به تاراج برود یادآور شد: در این روزها خداوند نعمت‌های خود را به مردم ارزانی داشت و باید قدردان ان باشیم، هر مشکلی هم در این زمینه پیش آمد به دلیل سوءمدیریت و دست‌اندازی‌های انسان بوده که اگر درست دیریت شده بود امروز شاهد وقوع سیل در برخی از استان‌ها نبودیم.
 
رئیس کمیته صیانت از آب چهارمحال و بختیاری با اشاره اینکه در حالت رخوت و سکوت است که کلاه‌هایی بر سر استان‌ها می‌رود و امروز همان زمان برای چهارمحال و بختیاری است تاکید کرد: به دنبال موج‌سواری سیاسی بر موضوع آب نیستم و استفاده سیاسی از آن را خلاف و حرام می‌دانم، حفظ نظام اسلامی را واجب می‌دانم اما عده‌ای در صدد هستن اعتماد مردم به نظام اسلامی را ب رفتار و تصمیم‌گیری‌های غلط خود از بین ببرند.

سیراب شدن تالاب گاوخانی قبل از رسیدن آب زاینده رود
 
وی به سیراب شدن تالاب گاوخونی در بارش‌های اخیر اشاره و خاطرنشان کرد: همه مردم ایران باید بدانند تالاب گاوخونی قبل از رسیدن زاینده‌رود سیراب شد چون این زاینده‌رود تنها یکی از 12 سرشاخه‌ای است که به این تالاب می‌ریزد، اما متاسفانه در سال‌های اخیر علت خشکی آن زاینده‌رود عنوان شد.
 
جعفری با تاکید بر اینکه  آنطور که آقایان گفتند، تالاب گاوخونی حق‌آبه دارد اما هرگز نگفتند که این حق‌آبه مربوط به 13 سرشاخه است نه فقط زاینده‌رود، اما اینکه چرا سال‌ها به مردم و مسئولان در این زمینه دروغ گفته شد باید روشن شود بیان داشت: در وانفسای سیل اخیر در سه استان، شاهد بودیم برخی از مسئولان استان هم‌جوار وقوع سیل در خوزستان را مخالفت با احداث تونل عنوان کردند، بر روی رودخانه کارون پنج سد زده شده و هیچ یک از ان‌ها بحران ایجاد نکرد بلکه آنچه خطرآفرین شد سد دز و کرخه بود که ارتباطی به کارون ندارد.
 
رئیس کمیته صیانت از آب چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: ما در کشور بحران آب نداریم بلکه با بحران مدیریت آب مواجهیم و عدم شفاف‎سازی و دروغ‌ گفتن به مردم از علل مهم ایجاد این بحران است.
 
وی با اشاره به اینکه بخش‌هایی از وزارت نیرو بنا دارند مردم را فریب دهند افزود: نباید کسی به خود این اجازه را بدهد که به مسئولین نظام دروغ بگوید، متاسفانه درخصوص تعطیلی پروژه گلاب به وزیر نیرو دروغ گفته شده است و خواسته مردم چهارمحال و بختیاری این است که نباید کذاب و دروغگو در وزارت نیرو باشد و این وزارتخانه محلی برای جولان کسانی باشد که همه را به خطر می‌اندازد.

جعفری گفت: در وزارت نیرو مصوب کردن 500 میلیون متر مکعب آب زاینده رود باید رها سازی شود.

وی با اشاره به اینکه در این استان 33 طرح کشاورزی مردم این استان با مجوزهای لازم اقدام کرده اند بیان داشت: 3 سال است که برخی مسئولین این طرح را متوقف کرده اند در صورتی که برای این 33 طرح 35 میلیون متر مکعب در سال آب نیاز است.

حجت السلام جعفری گفت: طرح آب رسانی بن- بروجن برای آب رسانی آب شرب است در صورتی که جلو این طرح را گرفته اند و از ناحیه آب گیر متوقف کرده اند.

وی ادامه داد: طرح آب رسانی بن- بروجن تنها 41 میلیون متر مکعب اب نیاز دارد اما اینکه نمی گذارند این طرح اجرایی شود جای تامل دارد.

جعفری با اشاره به اینکه میانگین بارش ها در شرق اصفهان بیشتر از میانگین 40 سال گذشته بوده است بیان داشت: چرا باید آب برای استان همجوار وجود داشته باشد اما پروژه ای که در این استان کاملا" قانونی و مصوب 2 دولت است تعطیل شود.

وی با تاکید بر اینکه هر پروژه ای از ناحیه سد زاینده رود ممنوع است بیان داشت: چرا باید دستگاه سنجش آب دست استان همجوار باشد و دست استان ما نباشد و این جای تاسف است.

جعفری آب زاینده رود را تا اواسط خرداد ماه قرار است باز نگه دارند بیان داشت: اگر این آب 70 متر مکعب بر ثانیه باز شود حجم ان در سه ماه 500 میلیون متر مکعب بر ثانیه می شود.

وی با اذعان بر اینکه  گنجایش سد زاینده رود یک میلیارد است عنوان کرد: در حال حاضر و طی بارش های اخیر سد زاینده رود نزدیک 400 میلیون متر مکعب اب دارد.

جعفری با تاکید بر اینکه سیاستی وجود دارد که سد زاینده رود همیشه خالی باشد بیان داشت: بعضی ها می خواهند سد زاینده رود همیشه خالی بماند به خاطر اینکه وسط تابستان بگویند اصفهان آب شرب ندارد و تمام پروژه های به حق
استان چهارمحال و بختیاری را با گستاخی تعطیل کنند.

مردم چهارمحال و بختیاری باید بدانند چه کسی پشت رها سازی آب است

رئیس کمیته صیانت از آب چهارمحال و بختیاری گفت: شواهد سیاسی نشان می دهد تونل غیر قانونی ، ظالمانه، سمبل قانون شکن گلاب حوضچه های ورودی آب گیری  و خروجی تونل آب رها و جاده ها زده شده است.

جعفری تاکید کرد: از ابتدا طرح تونل گلاب تا به الان می گوییم و هشدار می دهیم که اگر گلاب راه اندازی شود امنیت این استان مختل می شود یعنی مردمی که کشور و نظامی را ببینند که یک کار غیر قانونی در ان انجام می شود ساکت نمی مانند و حتی اگر شده با چنگ و دندادن آن را نگه می دارند.

وی با اشاره به اینکه تونل گلاب نماد ظلم و غیر قانونی است،  استان را  ویران می کند و اگر در این استان خون از دماغ کسی ریخته شود مسبب آن مصوبان گلاب هستند اظهار کرد: سال هاست که  گفته ایم که مراجع قانونی کشور تونل گلاب را غیر قانونی اعلام کرده اند و اگر مسئولین ما آن را اجرا کنند یعنی به تمسخر گرفتن قانون کشور و به سخره گرفتن و توهین به مردم چهارمحال و بختیاری است.

جعفری گفت: مردم استان چهارمحال و بختیاری اجازه نمی دهند یک گستاخ قانون گریز این پروژه را اجرا کند و مقابل آن خواهند ایستاد.

وی تصریح کرد: نمایندگان این استان پایان خدمت خود باید پاسخگو باشند که چه اقدامی را عملی کرده اند تنها با نامه زدن کار از پیش نمی رود.

جعفری در پایان خاطر نشان کرد: در قصه آب نباید وحدت را بهم بزنیم ، یک دستی و اتحاد نباید بهم بریزد و دست مردم ما در حوزه آب خالی نیست.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تاريخ:

دوشنبه ۹ دی ۱۳۹۸

ساعت:

۰۲:۳۹:۴۲

30 Dec 2019