۰
plusresetminus
تاریخ انتشاردوشنبه ۱۲ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۴
کد مطلب : ۴۱۷۲۳
فرماندار شهرستان کوهرنگ:

همه رودخانه‌های شهرستان کوهرنگ طغیان کرده است/ وقوع 360 مورد رانش زمین در شهرستان.

فرماندار کوهرنگ گفت:بیش از 360 مورد رانش زمین در روستاها و جاده‌های شهرستان رخ داده است، در جاده کوهرنگ به خوزستان حداقل در 30 نقطه آبگرفتگی وجود دارد، سدهای آبخیزداری شهرستان در معرض خطر هستند، با بیش از 60 روستا قطع ارتباط شده و بیش از 50 پل به زیر آب رفته است.
همه رودخانه‌های شهرستان کوهرنگ طغیان کرده است/ وقوع 360 مورد رانش زمین در شهرستان.
مرتضی زمانپور فرماندار شهرستان کوهرنگ در گفت وگوبا جهانبین نیوز، با اشاره به اینکه همه رودخانه‌های شهرستان طغیان کرده است، گفت: روستاهایی که پیش‌بینی می‌شد در معرض خطر باشند تخلیه شدند، بیش از 300 خانوار به مکان‌های امن منتقل شدند.

مرتضی زمان‌پور گفت: با توجه به هشدارهای هواشناسی در 48 ساعت گذشته 150 میلی‌متر بارش در شهرستان کوهرنگ گزارش شده است.

فرماندار شهرستان کوهرنگ با اشاره به اینکه همه رودخانه‌های شهرستان طغیان کرده است، افزود: روستاهایی که پیش‌بینی می‌شد در معرض خطر باشند تخلیه شدند، بیش از 300 خانوار به مکان‌های امن منتقل شدند و در حال حاضر تمام یا بخشی از روستاهای تخلیه شده به زیر آب رفت است.

وی با بیان اینکه به دلیل سرریز بند خاکی دره‌آباد روستای امیرآباد به زیر آب رفت، ادامه داد: همچنین روستاهای دهنو سفلی، میان‌رودان، روستاهای نعل‌اشکنان علیا و سفلی و... زیر آب رفتند.

زمان‌پور با تاکید بر اینکه همه دستگاه‌ها اعم از سپاه، دهیاران، شوراهای اسلامی و... همکاری کردند تا در هر نقطه‌ای که مشکلی به‌وجود آمد نیروهای امدادرسان اعزام شوند، عنوان کرد: تاکنون هیچگونه تلفات جانی در شهرستان کوهرنگ نداشتیم و بارش‌ها با شدت هم به‌صورت تگرگ و هم به‌صورت باران و برف در حال باریدن است.

فرماندار شهرستان کوهرنگ خاطرنشان کرد: بیش از 360 مورد رانش زمین در روستاها و جاده‌های شهرستان رخ داده است، در جاده کوهرنگ به خوزستان حداقل در 30 نقطه آبگرفتگی وجود دارد، سدهای آبخیزداری شهرستان در معرض خطر هستند، با بیش از 60 روستا قطع ارتباط شده و بیش از 50 پل به زیر آب رفته است.

وی اضافه کرد: جاده روستاهای امیرآباد، خسروآباد، دزک به سرچشمه، جاده روستاهای دهستان موگویی، روستاهای بخش بازفت و... اکثرا زیر آب هستند.

انتهای پیام/1022ج
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

خبرهای مارا در پیام رسان های زیر دنبال کنید

تاريخ:

پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸

ساعت:

۱۹:۳۲:۰۵

20 Jun 2019