۰
plusresetminus
تاریخ انتشارسه شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۲
کد مطلب : ۴۱۰۹۳
در چهارمحال و بختیاری

هشدار پلیس فتا درخصوص کلاهبرداری از طریق اجاره کارت عابربانک

رئیس پلیس فتا انتظامی چهارمحال و بختیاری با اشاره به شیوه کلاهبرداری‌های جدید و شرگردهای کلاهبرداران گفت: اجاره کارت عابربانک‌ یکی از شیوه‌هایی است که این روزها از سوی کلاهبرداران انتخاب شده است.
هشدار پلیس فتا درخصوص کلاهبرداری از طریق اجاره کارت عابربانک
سرهنگ مرتضی عسکری رئیس پلیس فتا انتظامی چهارمحال و بختیاری در گفت‌وگو با جهانبین نیوز؛ با اشاره به شیوه کلاهبرداری‌های جدید و شرگردهای کلاهبرداران اظهار کرد: اجاره کارت عابربانک‌ یکی از شیوه‌هایی است که این روزها از سوی کلاهبرداران انتخاب شده است.

وی با تاکید بر اینکه شهروندان از اجاره دادن کارت و حساب بانکی و سایر مدارک هویتی خود به کلاهبرداران سایبری خودداری کنند افزود: مجرمین سایبری در این شیوه جهت ناشناس ماندن و عدم شناسایی بعد از ارتکارب جرم بخصوص کلاهبرداری‌های رایانه‌ای، مدیریت سایت‌ های جعلی(فیشنگ)، برداشت‌های مالی، شرط‌بندی‌های آنلاین در فضای مجازی اقدام به شناسایی افراد ساده‌لوح و ترغیب آنها به در اختیار قرار دادن کارت بانکی و مدارک هویتی و... با اجاره نمودن و پرداخت وجوه ناچیز می‌کنند.

عسکری با بیان اینکه در این روش کلاهبرداران با استفاده از مدارک بدست آمده (مدارک افراد غیر) جرایم سریالی گسترده را در فضای مجازی مرتکب می‌شوند اضافه کرد: در پی‌جوئی جرائم، دارنده و مالک کارت مقصر و به مراجع قضایی معرفی می‌شود.

رئیس پلیس فتا چهارمحال و بختیاری در پایان از شهروندان درخواست کرد: از قرار دادن مدارک هویتی و کارت‌های بانکی خود در اختیار افراد غیر در فضای مجازی و حقیقی خودداری نموده تا در دام کلاهبرداران سایبری گرفتار نشوند‌.

انتهای پیام/۱۰۲۶ج
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

خبرهای مارا در پیام رسان های زیر دنبال کنید

تاريخ:

جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸

ساعت:

۰۵:۵۳:۰۸

21 Jun 2019