'; ?>'; ?> اجازه ندهیم پايه هاي فکري نوجوانان و جوانان کشور را تفکر غربي شکل دهد | جهان بین
۰
plusresetminus
تاریخ انتشارجمعه ۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۵
کد مطلب : ۳۹۱۵۳
امام جمعه سامان:

اجازه ندهیم پايه هاي فکري نوجوانان و جوانان کشور را تفکر غربي شکل دهد

امام جمعه سامان با بيان اينکه نباید اختلاف نظر در بين اعضاي خانواده باعث برهم خوردن آرامش خانواده ها شود، گفت: والدين اجازه ندهند فضاهاي مجازي در شکل گيري اعتقادات فرزندان دخالت داشته باشند.
اجازه ندهیم پايه هاي فکري نوجوانان و جوانان کشور را تفکر غربي شکل دهد
به گزارش جهانبین نیوز به نقل از خبرنگار سامان ما، حجت الاسلام و المسلمين عقيلي امام جمعه سامان در ابتداي خطبه اول نماز جمعه امروز پس از سفارش خود و همه نمازگزاران به رعايت تقواي الهي، مردم را به رعايت نظم در زندگي شخصي و اجتماعي سفارش کرد و اظهار داشت: اگر در زندگي فردي و خانوادگي، ما کارها را به فردا و فرداها موکول کنيم اين يکي از نشانه هاي بي نظمي در زندگي است، اگر جواني مطالعه براي او نياز است و اين نياز را به هفته هاي ديگر انتقال دهد، اين يعني بي نظمي در زندگي.

عقيلي در ادامه به مساله تفاوت در طرز فکر در بين خانواده ها اشاره و بيان داشت: امروزه بين فرزندان و والدين اختلاف بسياري در زمينه هاي مختلف اعتقادي و سياسي و حتي مذهبي هم وجود دارد و اين نبايد باعث بر هم خوردن آرامش خانواده شود و والدين و فرزندان بايد به اين تفاوت احترام گذاشته و در نهايت مهرباني به اقناع انديشه هاي يکديگر بپردازند.
فرزندان هم بايد رعايت حقوق والدين را در اين زمينه رعايت کنند.

وی به دخالت فضاهاي مجازي در شکل گيري فکر نوجوانان و جوانان اشاره کرد و افزود: ما نبايد بگذاريم پايه هاي فکري نوجوانان و جوانان کشورمان را تفکر غربي شکل دهد.

عقيلي در انتهاي خطبه اول به جنگ نرم حاکم بر کشورمان تاکيد کرد و و تصريح کرد: جنگ نرم با جنگ نظامي تفاوت هاي بسياري دارد، به عنوان مثال در جنگ نرم مدت بسياري سپري خواهد شد و دشمن هزينه مي کند و ممکن است بعد از صد يا دويست سال دشمن به نيت شوم خود برسد و اين در حالي است که در جنگ سخت و نظامي ممکن است در طي چند روز خسارت هاي بسياري به کشورها وارد شود.

امام جمعه شهرستان سامان در ابتداي خطبه دوم پس از سفارش خود و همه نمازگزاران به رعايت تقواي الهي، به مساله انتظار و مهدويت اشاره کرد و اذعان داشت: انتظار به معناي گفتن با زبان و کارهايي از اين قبيل نيست، انتظاري که در روايات ما بدان سفارش شده ايم انتظار با عمل است نه انتظار فقط با دعا و کلمات.

عقيلي افزود: بسياري از ما براي گم شدن يک شي کوچک در زندگي خود ممکن است روزها غصه دار باشيم و يا نگراني داشته باشيم، ولي آيا به اندازه اين و يا کمتر براي يوسف گم گشته حضرت زهرا سلام الله عليها هم نگراني داريم، غصه مي خوريم؟

نماينده ولي فقيه در شهرستان سامان در انتهاي خطبه دوم به روز نيمه شعبان و نام گذاري اين روز به روز سربازان گمنام اشاره کرد و عنوان کرد: امنيتي که در کشور ما حاکم است به لطف وجود سربازان گمنام است، سربازان گمنامي که براي سرافرازي کشورمان ايران روز و شب و در سخت ترين موقعيت ها جهاد مي کنند، اگر سربازان گمنام امام زمان عليه السلام نبودند وضعيت کشور ما الان اين گونه نبود شايد الان در چنگال داعش قرار گرفته بوديم.

وي در انتهاي خطبه دوم از همه مردم خواست سعي کنيم در زندگي، ملاک انتخاب و يا انتخاب نکردن کارهايمان را رضايت آقا امام زمان عليه السلام قرار دهيم.

انتهاي پيام1026ج /۶۰۱س
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تاريخ:

جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸

ساعت:

۰۰:۳۵:۲۶

21 Jun 2019