۰
plusresetminus
تاریخ انتشارپنجشنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۲
کد مطلب : ۳۹۰۱۴
ياداشت/

تکاليف مسئولان شهرستان لردگان در سال حمايت از کالاي ايراني چيست؟

پتانسيل هاي طبيعي و استعداهاي انساني شهرستان لردگان امري بديهي و آشکاري است که مي تواند در توليد هرچه بيشتر و خودکفايي در کالاي بومي نقش کاتاليزور و شتاب دهنده داشته باشد؛ از طرفي آمارهاي بيکاري جوانان شهرستان قابل تامل است و نشان از آن دارد که براي توليد کالا و کارآفريني و ايجاد اشتغال نيروهاي بالقوه اي وجود دارد که بايد به فعاليت برسد ...
تکاليف مسئولان شهرستان لردگان در سال حمايت از کالاي ايراني چيست؟
به گزارش جهانبین نیوز؛ به نقل از خبرنگار سلام لردگان؛ حدود نيمي از فروردين ماه سال 97 سپري شده است، بنابه سنت چندين ساله در انتخاب شعار سال، امسال توسط رهبرمعظم انقلاب حضرت آيت الله خامنه (مدظله العالي)  به نام «حمايت از کالاي ايراني» نامگذاري شده است و در راستاي تحقق اين امر و اجرايي شدن هر چه بهتر آن لازم است اقداماتي در سطوح مختلف بين المللي، ملي، منطقه اي، استاني، شهرستاني و حتي روستايي صورت گيرد.

با توجه به بعد مکاني و زماني نگارش چنين مطلبي در حوزه جغرافيايي شهرستان لردگان، سوالاتي براي هر فرد و شخصي قابل طرح کردن مي باشد. به هر حال در چنين شهرستاني و در راستاي عملياتي شدن چنين نظريه اي لازم هست اقداماتي صورت گيرد. اصولاً راهکارها و ايده هاي مسئولين شهرستان ما براي تحقق اين هدف و در چنين اقليمي چه مي باشد؟ راه حل شتاب در روند اجرا شدن آن در چيست؟ قطعاً در پاسخگويي به سوالات طرح شده جواب ها و ايده هاي مختلف و متنوعي به نگارش در مي آيد.

قابل يادآوري هست که در همين ابتداي سال مي توان برنامه ريزي هاو اقدامات در نظر گرفته شده را براي اطلاع مردم در  جرايد و مطبوعات و فضاي مجازي در ميان گذاشت که به تبع آن اين هم انديشي و مشورت گرفتن از مردم و نخبگان، بارش ها و نکات ناب و تازه تري را در قالب پيشنهادات جديد به مسئولين منتقل خواهد نمود.پتانسيل هاي طبيعي و استعداهاي انساني شهرستان لردگان امري بديهي و آشکاري است که مي تواند در توليد هرچه بيشتر و خودکفايي در کالاي بومي نقش کاتاليزور و شتاب دهنده داشته باشد؛ از طرفي آمارهاي بيکاري جوانان شهرستان قابل تامل است و نشان از آن دارد که براي توليد کالا و کارآفريني و ايجاد اشتغال نيرو هاي بالقوه اي وجود دارد که بايد به فعاليت برسد و بار سنگين اجراي چنين برنامه هايي بر عهده ي مسئوليني پرتلاش، جهادي و آگاه به علوم و فنون جديد هست.بار ديگر لازم هست اشاره اي تکراروار صورت گيرد که در سايه ي راهبردها و مديريت و برنامه ريزي خوب مسئولان هست که مي توان کاري کرد تا از کالاي ايراني حمايت صورت گيرد.

بايد در اتاق ها و جلسات ويژه اي که براي تحقق اين شعار که هم همت مسئولين و هم مردم را مي طلبد، ضمن داشتن برنامه اي جامع و کلي به صورت جزئي و ريز با توجه به استعداد شهرستان از برنامه هايي همانند تسريع در روند پرداخت تسهيلات بانکي و آسان گيري در دادن مجوزات طرح هاي صنعتي، دامي، کشاورزي به صورت عملي دفاع نمود.

در پايان نوشتن چند نکته ي ديگر ضروريست:

-طرح ها، برنامه ها، ايده ها به مرور زمان از مرحله ي نظري به مرحله ي عملي در آيند و گزارش آن به مردم انتقال داده شود.

-نخبگان، صاحبان تريبون، دانشگاهيان، ارباب جرايد و فضاي مجازي نسبت به گفتمان سازي براي تحقق اين شعار کمر همت ببندند و جلسات پرسش و پاسخ و هم انديشي و مطالبه گري صورت بگيرد.

-با توجه به استعداد شهرستان در ابتداي سال آماري شفاف راجع به فعال يا غير فعال بودن بنگاههاي توليدي و مجموعه هاي صنعتي و دامي و کشاورزي مطرح و نسبت به حل مشکلات آنها اقدام شود.

-مردم و فعالان رسانه اي و فضاي مجازي در طول ايام سال نسبت به حمايت از کالاي ايراني حساسيت داشته باشند و نگاه مطالبه گر خود را از انتظارات نسبت به مسئولين فراموش ننمايند.

پرويز محمودي

انتهاي پیام1026ج /630ل
مرجع : پایگاه خبری سلام لردگان
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

خبرهای مارا در پیام رسان های زیر دنبال کنید

تاريخ:

جمعه ۲ فروردين ۱۳۹۸

ساعت:

۱۰:۳۳:۱۳

22 Mar 2019