۰
plusresetminus
تاریخ انتشارچهارشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۹
کد مطلب : ۳۸۷۰۵
رئیس سازمان نظام پزشکی تاکید کرد:

ایران از اعزام بیماران قلبی به خارج بی نیاز است

رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران با اشاره به پیشرفت های چشمگیر کشور در زمینه درمان بیماری های قلبی گفت: در حال حاضر از اعزام این دسته از بیماران برای درمان خارج از کشور بی نیاز هستیم.
ایران از اعزام بیماران قلبی به خارج بی نیاز است
به جهانبین نیوز؛ دکتر ایرج فاضل عصر سه شنبه در مراسم افتتاحیه ششمین کنگره مشترک قلب و عروق ایران اظهار داشت: این مدل برگزاری کنگره در نوع خود جالب و زیباست.

وی از رشته قلب و عروق به عنوان یکی از رشته های استثنایی در پزشکی نام برد و افزود: قلب جایگاه ویژه ای دارد به طوری که بعد از جنگ جهانی دوم دو اتفاق بسیار مهم در عرصه طب رخ داد که دنیا را زیر و رو کرد.

فاضل توضیح داد: یکی از این دو اتفاق مهم جراحی قلب بود زیرا دور از انتظار بود که قلب انسان دستکاری شود اما در طول قرن ۱۹ و ۲۰ حفره های جراحی قلب باز شد که آخرین آن توراکس بود.

رئیس سازمان نظام پزشکی ایران با عنوان این مطلب که در سال های دور برای جراحی های پیش پا افتاده قلبی شاهد اعزام بیماران به خارج از کشور بودیم، تاکید کرد: با سرمایه گذاری های خوبی که روی استعدادهای فراوان کشور انجام شد به سرعت شاهد تربیت جراحان قلب در کشور بودیم. به طوری که در حال حاضر برای اعزام بیماران قلبی به خارج از کشور بی نیاز شده ایم و کسی مجبور نیست برای جراحی قلب به خارج از کشور برود مگر اینکه خودش بخواهد.

فاضل کسب این افتخار را متوجه کسانی دانست که جراحان قلب را تربیت کرده اند.

وی افزود: امروزه جایگاه ایران از نظر درمان بیماری های قلبی در جهان مطلوب است.

رئیس سازمان نظام پزشکی در ادامه به نگرانی خود از مسائل اخلاقی در جامعه پزشکی اشاره کرد و گفت: باید این سوال را از خودمان بپرسیم که آیا به موازات این پیشرفت ها برای مسائل اخلاقی هم گام برداشته ایم؟

وی افزود: مسائل اخلاقی باید مایه نگرانی هر پزشکی در کشور باشد به طوری که نه تنها نباید جامعه پزشکی در مسائل اخلاقی سقوط کند بلکه وظیفه داریم کل مملکت را در مسیر ارتقا اخلاقی پیش ببریم.

فاضل در پایان گفت: توجه به مسائل اخلاقی یکی از مهمترین وظایف انجمن های علمی است که باید به آن بپردازند.


منبع: مهر

انتهای پیام/1026ج
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

خبرهای مارا در پیام رسان های زیر دنبال کنید

تاريخ:

پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸

ساعت:

۱۳:۰۶:۵۱

20 Jun 2019