۰
plusresetminus
امام جمعه موقت شهر بن گفت:امروز ولي فقيه ما همان مسلم ابن عقيل(عليه السلام)ميباشد و ما وظيفه داريم از ايشان پيروي کرده و گوش به فرامين ايشان باشيم،و آنچه الان وظيفه ما است اين است که پشت سر ولايت و رهبري حرکت کنيم،نه يک قدم جلو تر و نه يک قدم عقب تر حرکت نکنيم.
امروز ولي فقيه،همان مسلم ابن عقيل مي باشد/ مسئولين،مردم و مشکلات مردم را دريابند و اين مشکلات را برطرف نمايند
به گزارش جهانبین نیوز به نقل از  خبرنگار زنگ خبر، حجت السلام هاشمي امام جمعه موقت شهر بن در خطبه هاي نماز عبادي سياسي جمعه اين هفته ضمن دعوت به تقوايي الهي در تفسير خطبه 123 نهج‌البلاغه اميرالمومنين علي عليه‌السلام گفت: در روز آخرت تنها توشه انسان تقواست و تقوا به غير انجام واجبات و دوري از محرمات نيست که دردين اسلام اين دو مورد مصاديق زيادي دارد.

وي افزود :اگر دستور  به  تقوا دادن اين است که پيوسته بايد آنها را انجام دهيم و يکي اين موارد که انسان همواره بايد به آن دقت داشته باشد،حرام خواري ميباشد که موجب ميشود که انسان در مقابل امام زمانش بايستد.

هاشمي بيان داشت:چه بسيار نامه هاي که به حضرت سيدالشهدا فرستاد شد و حصرت در روز عاشورا گفت وقتي که شکم از حرام پرشد معلوم است که ديگر صداي امام زمانش را نمي شنود.

وي ادامه داد:حضرت بقيه الله اعظم روحي فداک نيز اينچنين ميباشد وقتي در کنار کعبه صداي اناالمهدي سر ميدهد شکم هاي که از حرام پر شده باشد اين صدا را نخواهند شنيد.

وي ضمن اشاره به سخنان پر گهر علامه حسن زاده آملي گفت:ايشان ميفرمايند وقتي خورشيد ميخواهد طلوع کند،روشنايش همه جا را فرا ميگيريد ولي بعد از گذشت چند دقيقه جرم خورشيد مشهود ميشود ،حال همين ظهور انقلاب اسلامي ايران سپيدي صبح ظهور امام زمان عج ميباشد و زمان کنوني را به بين الطوعين ظهور تشبيه ميکنند .

خطيب نماز جمعه بن گفت:جنبش ها و حرکت هاي مردمي که در سراسر جهان با تاثير از انقلاب اسلامي ايران شکل گرفت اين نويد را ميدهد  که ما هم اکنون در انتظار خورشيد هستيم و هيچ کس نمي تواند که جلو خورشيد را گرفته و بگويد که طلوع نکن اين به هيچ وجه امکان پذير نخواهد بود و نيست.

هاشمي ضمن اشاره به فتنه هاي کوردلان و به آشوب کشيد اوضاع کشور  بيان داشت:با آتش زدن چند سطل زباله و کشتن چند نفر و از بين بردن اموال عمومي نمي توانند از ظهور و طلوع خورشيد اسلام جلو گيري کنند.

 وي مطرح کرد:وقتي که نامه هاي کوفيان به دست امام حسين عليه السلام رسيد ايشان مسلم ابن عقيل را به نمايندگي از خود راهي کوفه کرد تا از از اوضاع و احوال کوفه خبر دار شود،در حال حاضر هم همينگونه است و امام زمان عج چون از نظر ها غائب است نمايندگان خود را دارد و ميفرمايند:جهت حلّ مشكلات در حوادث - امور سياسي، عبادي، اقتصادي، نظامي، فرهنگي، اجتماعي و ... - به راويان حديث و فقهاء مراجعه كنيد كه آن ها در زمان غيبت خليفه و حجّت من بر شما هستند و من حجّت خداوند بر آن ها مي باشم(بحارالأنوار، ج 2، ص 90).

خطيب نماز جمعه بن ادامه داد:امروز ولي فقيه ما همان مسلم ابن عقيل(عليه السلام)ميباشد و ما وظيفه داريم از ايشان پيروي کرده و گوش به فرامين ايشان باشيم،و آنچه الان وظيفه ما است اين است که پشت سر ولايت و رهبري حرکت کنيم،نه يک قدم جلو تر و نه يک قدم عقب تر حرکت نکنيم.

وي بيان داشت: از سراسر دنيا جمع شدند و تمام تجهيزات و نفرات خود  را درسوريه جمع کرده و ميخواستن که مثلا براي خودشان کشوري درست کنند اما خيال باطل کرده بودند،و فقط با هدايت هاي سردار سليماني توانستيم بيني آنها را به خاک بماليم ،حال اين افراد  که در کشور به اعتراض و تظاهرات دست ميزنند بدانند ک کار از پيش نخواند برد و اين ملت و مردم بر سر آرمانهايشان محکم ايستاداند.

هاشمي با بيان اينکه مرز بين فتنه و آشوب و اعتراض به وضعيت موجود کاملا مشخص است و مردم نسبت به مسائل اقتصادي گله مند هستند و در بعضي از خانواده ها اوضاع اقتصادي اصلا مناسب نيست و اين ميطلبد که مسئولين گامي بردارند و مشکلات مردم را برطرف کنند.

وي در پايان افزود :مسئولين حرف مردم و مشکلات مردم را دريابند و با راهکارهاي مناسب قدم هاي در برطرف کردن اين مشکلات برداشته و بيايند اقتصادمقاومتي که تاکنون  در حد جلسه بوده است را اجرايي کنند.

انتهاي يپام/520ز
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

خبرهای مارا در پیام رسان های زیر دنبال کنید

تاريخ:

جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸

ساعت:

۰۱:۱۲:۵۵

21 Jun 2019