۰
plusresetminus
تاریخ انتشارجمعه ۱۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۶
کد مطلب : ۳۶۹۲۷
امام جمعه شهرستان بن:

13آبان روز دشمن شناسي است/هنوز هم آمريکا هيچ غلطي نمي تواند بکند

امام جمعه شهرستان بن گفت: امسال ۱۳ آبان جايگاه ديگري دارد، با توجه به ياوه‌گويي‌هاي جاهلانه ترامپ که نسبت به ايران و مردم ايران بي‌ادبي کرد اقتضا مي‌کند که امسال به صورت پرشورتر برگزار شود و پاسخ مناسبي به اين ياوه‌گويي‌ها داده شود.
13آبان روز دشمن شناسي است/هنوز هم آمريکا هيچ غلطي نمي تواند بکند
به گزارش جهانبین نیوز به نقل از  خبرنگار زنگ خبر، حجت السلام سيد حسن ميرافضلي در خطبه هاي نماز عبادي سياسي جمعه اين هفته ضمن دعوت به تقوايي الهي گفت: براي زکات تعابير مختلفي بيان شده است،دور کننده بلا از جامعه، زمينه ساز براي نزول رحمت و برکت اللهي، زکات پراز اسلام است.

وي بيان داشت: خداوند در هر جايي فرموده است که نماز را به پا داريد فرموده زکات را هم پرداخت کنيد مومني که اهل نماز باشد ولي زکات ندهد نمازش هم مورد قبول نخواهد شد و اين دو از نشانه هاي مومن است.

خطيب نماز جمعه بن افزود: امام صادق عليه السلام در حديثي ارزشمند مي فرمايند سارقان بر سه دسته هستند، کساني که زکات پرداخت نکنند،کساني که مهر زنان را پرداخت نکنند و کساني که قرض مي گيرند ولي نيت پرداختن آن را ندارند.

ميرافضلي گفت: در بحث زکات اين نکته وجود دارد که اگر پدر و مادري از شرايط مالي خوبي برخوردار هستند بايد فرزندانش را هم کمک کنند و آنها را به حال خود رها نکنند و همچنين بلعکس اگر فرزندي از شرايط مالي خوبي برخوردار است بايد پدر و مادر خود را نيز حمايت بکند.

وي خاطرنشان کرد: حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در ديدار پرشور هزاران نفر از دانش‌آموزان و دانشجويان، نسل جوان را پيشرو و پيشرانِ جامعه خواندند و تأکيد کردند: اين نسل خوش‌استعداد و خوش‌فهم، بي‌ترديد ايران عزيز را با عبور از موانع و سختي‌ها به نقطه‌ي مطلوب خواهد رساند؛ البته تحقق اين هدف درخشان، نيازمند «شناخت دشمن اصلي و خبيث ملت ايران يعني آمريکا»، «علم‌آموزي و کار و تلاش» و «تقويت ارتباط با پروردگار» است.

وي بيان داشت: در اين ديدار که در آستانه‌ يوم‌الله ۱۳ آبان روز ملي مبارزه با استکبار جهاني برگزار شد، حضرت آيت‌الله خامنه‌اي با تجليل از شور جواني و قدرت تحليل نسل جوان افزودند: طبيعت جوان، تحرک و پيشروي است اما اين خصوصيت در کشور ما به سنّ نوجواني نيز رسيده است.

خطيب نماز جمعه گفت: رهبر انقلاب اسلامي در تبيين ضرورت دشمن‌شناسي به‌عنوان شرط اصلي تداوم مسير تحقق اهداف نظام و ملت خاطرنشان کردند: آمريکا به‌معناي واقعي کلمه، دشمن خبيث و اصلي است و اين حقيقت نه از سر تعصب و نگاه بدبينانه بلکه ناشي از تجربه، فهم درست مسائل و ديدن واقعيات ميدان است.

وي اضافه کرد: امسال ۱۳ آبان جايگاه ديگري دارد، با توجه به ياوه‌گويي‌هاي جاهلانه ترامپ که نسبت به ايران و مردم ايران بي‌ادبي کرد اقتضا مي‌کند که امسال به صورت پرشورتر برگزار شود و پاسخ مناسبي به اين ياوه‌گويي‌ها داده شود.

ميرافضلي با تاکيد بر اين نکته که در روز 13 آبان تمامي مردم بايد به صورت گسترده حضور يابند، گفت: همان‌گونه که امام راحل  فرمودند آمريکا هيچ غلطي نمي‌تواند بکند، بايد در مقابل ظلم و استکبار بايستيم و همه مردم و مسئولين و دولت ما متحد و يک صدا بگويند که آمريکا هيچ غلطي نمي‌تواند بکند و به اين امر باور قلبي داشته باشند آمريکا بازهم خوار و ذليل خواهد شد..

وي با بيان اينکه سيزدهم آبان بي‌ترديد در تاريخ انقلاب اسلامي ايران نماد ملي مبارزه با استکبار جهاني است، افزود: اين روز تاريخي روزي است که دانشجويان مسلمان و پيرو خط امام (ره) با هدف خنثي‌سازي هميشگي توطئه‌هاي آمريکاي جنايتکار عليه ملت ايران، لانه جاسوسي اين شيطان بزرگ را تسخير کردند.

وي در ادامه با اشاره به نزديک شدن مراسم اربعين افزود: اربعين عاشورا را زنده نگه داشت و عاشورا هم اسلام را در طول تاريخ بيمه کرد، مراسم اربعين بسيار بي‌نظير است، امروز اربعين حسيني به عنوان گفتمان جهاني ديني مطرح است و بزرگ‌ترين اجتماع ديني دنيا است و مراسم شيعي و اسلامي نيست و تنها مربوط به ايران و عراق نيست، اين مسئله کار به شيعه،سني و مسلمان ندارد، همه فرقه‌هاي ديگر در اين مراسم شرکت مي‌کنند، اين مراسم بزرگ مي‌رود زمينه‌ساز قيام حضرت مهدي (عج) را فراهم کند.

انتهاي پيام1026ج /520ز
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تاريخ:

شنبه ۷ دی ۱۳۹۸

ساعت:

۰۱:۳۳:۰۸

28 Dec 2019